Projektujeme a stavíme rodinné domy – I váš rodinný dům


Rodinné domy

Architektonické návrhy a stavební projekty pro rodinné domy. Společné bydlení pro rodiny s dětmi

moderní nový rodinný dům

Původní význam latinského slova pro rodinu označoval skupinu lidí, kteří společně žijí pod jednou střechou. Dnes tuto představu ideálně naplňuje rodinný dům s pěknou zahradou, koutkem pro děti a relaxačním místem pro dospělé.

Když o takovém rodinném domě uvažujete, jaký byste si přáli? Něco tradičního, na způsob venkovského rodinného domu, v němž jste jako malí trávili letní prázdniny u babičky? Měl by to být spíš jednoduchý vesnický domek, nebo raději výstavní sídlo? Reprezentativní vila s třemi ložnicemi, velkým salonem, jemuž vévodí mohutný krb?

V rodinném domě se musí rodina cítit spokojeně

Jaký kladete důraz na praktické využití rodinného domu? Čtyřčlenná rodina možná spíše než okázalou reprezentaci potřebuje rodinný dům, kde budou velké dětské pokoje, užitné podkroví, místnost pro odkládání hraček a u domu malé pískoviště. Kdo ale říká, že jednotlivé představy nelze skloubit?

rodinný dům v přírodě na 3D vizualizaci

Formulujte si své představy a požadavky. Uskutečněte své sny. Rádi vám pomůžeme s jejich realizací. Navrhneme varianty možných dispozičních řešení, vysvětlíme vám různé stavební technologie a představíme stavební materiály pro jednotlivé součásti stavby. Zdi z tvárnic nebo ze sendviče na bázi dřeva? Stropy z předpjatých panelů nebo ze železobetonu? Keramická střešní krytina nebo betonová? Zateplení z polystyrénu nebo z minerální vlny? Schody dřevěné nebo raději betonové? Nebo snad skleněné? Možností a kombinací je nepřeberné množství.

Jaký je rodinný dům vašich snů? Nebo víte už teď, že nechcete ani tak snít, jako spíš mít dům, který bude šetřit energií, a proto poptáváte nízkoenergetický nebo pasivní dům? Kontaktujte nás a sdělte nám své představy.

Reference

Novostavba rodinného domu, Praha-Dubeč

Novostavba rodinného domu v Dubči

Moderní rodinný dům umístěný v katastrálním území Dubeč na jihovýchodě hlavního města Prahy. Kvalitní stavební projekt domu, vhodně kombinovaný s projektem zahradního architekta, poskytuje dostatek prostoru pro práci i plnohodnotnou relaxaci.

›› Technické údaje

Novostavba rodinného domu v pasivním standardu, Olomouc-Mariánské Údolí

Rodinný dům v pasivním standardu

Rodinný dům v pasivním energetickém standardu. Romantika každý den. Hory na dohled. Les na dosah. Hanácká metropole co by kamenem dohodil.

›› Technické údaje

 

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Nučice

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu v Nučicích

Ekonomicky prozíravý projekt energeticky úsporného rodinného domu. Projekt byl realizován na základě promyšleného stavebního plánu, respektujícího normy pro tento druh staveb. Majitel správně předvídá, že cena energií bude v budoucnosti pouze stoupat.

›› Technické údaje

Novostavba rodinného domu, Jirny

Novostavba rodinného domu v Jirnech u Prahy

Novostavba umístěná v tradiční české obci nedaleko Prahy. Elegantní prostory přízemí mají díky velkoryse řešeným okenním tabulím dostatečné prosvětlení.

›› Technické údaje

 

Novostavba rodinného domu, Praha-Suchdol

Novostavba rodinného domu v pražském Suchdole

Moderní architektura v Suchdole dobře souzní nejen s rychlým tepem nedalekého centra velkoměsta. Dobře zapadá i do prostředí nepříliš vzdálené, dnes památkově chráněné a kdysi prudce inovativní vilové osady Baba.

›› Technické údaje

Stavební úpravy rodinného domu, Trnová

Stavební úpravy rodinného domu v Trnové

Velkoryse pojatá rekonstrukce staré hospodářské budovy. Výsledkem je rozlehlá a útulná venkovská usedlost s osobitým charakterem.

›› Technické údaje

 

IRMA, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu Irma

Tradiční a pohodlný typový dům pro rodinu, známý pod mezinárodním označením Irma 5.01. Rodinný dům s obytným podkrovím, sedlovou střechou, o velikosti bytové jednotky 4 + 1 s praktickou garáží.

›› Technické údaje

 

SOLID 83P, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu SOLID 83P

Minimalismus kombinovaný s přírodním materiálem. Realizovaný projekt je zároveň šikovně zbaven řady energeticky náročných prvků. Nic nebrání tomu, uniknout u bazénu všedním starostem…

›› Technické údaje

 

SOLID 81, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu SOLID 81

Typový rodinný dům SOLID, tentokrát ve své přízemní variantě. Ideální pro rodinu s menším počtem členů. Jednoduchou stavbu lze opět snadno zakomponovat do propozic pozemku.

›› Technické údaje

 

SOLID 80P, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu SOLID 80P

Novostavba typového rodinného domu SOLID v jedné z dalších variant. Obytné přízemí i první patro poskytují ideální prostor 3–4členným rodinám.

›› Technické údaje

 

SOLID 78, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu SOLID 78

Další, tentokrát opět jedna z přízemních variant typového rodinného domu SOLID. V jednoduchosti je krása. Všimněte si, jak pozitivně dominantní je okolní zahrada. Hlavním prvkem není budova, ale životní prostor.

›› Technické údaje

Rekonstrukce rodinného domu, Plzeň-Bručná

Rekonstrukce rodinného domu v Plzni-Bručné

Zrekonstruovaná a neofuncionalisticky působící rekonstrukce domu je doplněna svěží zelení a místem pro společné posezení.

›› Technické údaje

 

Novostavba rodinného domu, Litohlavy

Novostavba rodinného domu v Litohlavech

Ani minimalistická moderní architektura nezapomíná na vhodnou kombinaci barev, materiálů a propojení exteriéru budovy s přírodou. Názorně to dokumentuje tato vizualizace.

›› Technické údaje

 

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Strážný

Novostavba rodinného domu ve Strážném

Klasický tvar rodinného domu ve variantě novostavby. Parkovací místo je esteticky zakomponováno do jednotné architektonické linie.

›› Technické údaje

 

GERTRUDA, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu Gertruda

Jednopatrový, robustní, ale esteticky přesto přívětivý typový projekt rodinného domu, známého pod názvem Gertruda. Kompaktní budova s dostatečným prostorem pro středně velkou rodinu.

›› Technické údaje

 

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Tachlovice

Novostavba rodinného domu v Tachlovicích

Stavební projekt na novostavbu jednopatrového rodinného domu pro soukromého investora.

›› Technické údaje

 

 

HILDEGARDA, typový projekt rodinného domu

Rodinný dům typu Hildegarda

Jednopatrový typový rodinný dům Hildegarda, stejně robustní jako typový projekt Gertruda. Garážování je součástí novostavby. Vhodná kombinace přírodních materiálů vám pomůže vytvořit k novému domu osobní blízký vztah.

›› Technické údaje

 

Stavební úpravy domu, Divišov

Stavební úpravy domu v Divišově

Rodinný dům klasického slohu. Nemovitost jsme proporcionálně upravili dle aktuálních požadavků majitele.

›› Technické údaje

 

Novostavba rodinného domu, Úhonice

Novostavba rodinného domu v Úhonicích

Moderní dvoukřídlý rodinný dům, postavený v pravoúhlém tvaru. Jedno křídlo je plně obytné, v druhém je dole pamatováno na parkovací prostory. Výrazným komunikačním prvkem je čelní stěna s okny. Garáž ve druhém křídle je upozaděna a neruší.

›› Technické údaje

Novostavba rodinného domu, Neuměřice

Novostavba rodinného domu v Neuměřicích

Minimalisticky pojatá novostavba domu pro středně velikou rodinu. Jednoduché pojetí, v němž architekt dává vyniknout užitné hodnotě domu.

›› Technické údaje

 

 

Rekonstrukce rodinného domu, Praha 8 – Vysočany

Rekonstrukce rodinného domu v pražských Vysočanech

Rekonstrukce vilového domu s přidanou historickou hodnotou. Stavební úpravy byly realizovány dle architektonického stavebního návrhu projektanta, s důrazem na zachování jedinečnosti historického sídla.

›› Technické údaje

 

Stavební úpravy rodinného domu Mladotická, Praha 6

Stavební úpravy rodinného domu v pražské Liboci

Rekonstrukce rodinného domku. Architekt pečlivě naslouchal zadavateli. Následně navrhl možná řešení i několik vylepšení. Výsledkem je vytříbené pojetí původních nápadů k plné spokojenosti zadavatele.

›› Technické údaje

 

Novostavba rodinného domu Příkosice

Novostavba rodinného domu v Příkosicích

Klasické pojetí jednopatrového rodinného domu, tentokrát jako novostavba.

›› Technické údaje

 

 

Novostavba rodinného domu Šestajovice

Novostavba rodinného domu v Šestajovicích

Expresivní architektonický projekt dvoupodlažního rodinného domku. Velká okna v přízemí, velký prostor v podkroví. Realizovaná podoba nemovitosti stojí v Šestajovicích u Prahy.

›› Technické údaje

 

Stavební úpravy rekreační chaty, Mnichovice-Božkov

Stavební úpravy rekreační chaty v Mnichovicích

Koncepční přestavba a přístavba rekreační chaty v příjemném prostředí středočeské přírody. I tradice je třeba udržovat v dobrém technickém stavu…

›› Technické údaje

 

 

Novostavba rodinného domu Šestajovice

Novostavba rodinného domu v Šestajovicích

Stavební projekt architektonicky zajímavé novostavby rodinného domu v Šestajovicích u Prahy.

›› Technické údaje

 

 

Typové projekty dvou rodinných domů

Typový projekt rodinného domu

Zajímavý typový dům pro vícečlennou rodinu, umístěný ve svažitém terénu. Architekt se rozhodl maximálně zhodnotit nerovnosti exteriéru. Vznikla tak celkem tři plně využitelná podlaží a prostor pro tvůrčí invenci majitelů.

›› Technické údaje

Rodinný dům Tehov

Rodinný dům v Tehově

Další zajímavě vyprojektovaný typový dům pro vícečlennou rodinu. Architekt opět využil svažitého terénu pro tři plně využitelná podlaží. Ve spodním podlaží jsou parkovací prostory.

›› Technické údaje

 

Rodinný dům, Nad Tejnkou, Praha 6 – Břevnov

Rodinný dům v pražském Břevnově

Architektonický stavební projekt novostavby rodinného domu. Nemovitost můžete spatřit v tradiční pražské vilové čtvrti Břevnov, odkud jsou jedny z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

›› Technické údaje