Architektonické stavební projekty pro pasivní domy


Nízkoenergetické domy

Architektonické návrhy a stavební projekty pro nízkoenergetické a pasivní domy.

pasivní dům má úsporu energie

Jednoduše řečeno: nízkoenergetický dům i pasivní dům jsou stavby s velmi nízkou potřebou energie – pasivní dům víc a nízkoenergetický dům o něco méně. Laicky řečeno jsou tyto domy vyprojektovány tak, aby teplo neunikalo ven, aby zima nevnikala dovnitř a energie k vytápění aby byla co nejnižší.

Nízkoenergetické domy mají oproti běžným novostavbám výdaje na spotřebu energie asi poloviční. Pasivní domy, na něž se naše architektonická kancelář zaměřuje, spotřebují ve srovnání s běžnou stavbou dokonce zhruba desetkrát méně tepla na vytápění. Jak je to možné?

Pasivní dům řeší energetické úspory

pasivní stavba ve své nejčastější podobě

Pasivní dům se obejde bez klasického systému vytápění. Během roku si pro udržení dostatečného tepla vystačí s tepelnými zisky, které získává z dopadajícího slunečního záření, z odpadního vzduchu a z dalších nečekaných ekologických zdrojů. Tepelná ztráta pasivního domu je minimální. Vše je vyprojektováno s ohledem na úspory, ale zároveň pro pohodlné bydlení.

Architektonický projekt kompaktního pasivního domu počítá s volbou vhodných druhů materiálů, tepelné izolace a těsnění. Využívá však i speciálních konstrukčních postupů a technologií (rekuperace, tepelné mosty apod.).

Uvažujete o stavbě pasivního domu? Sdělte nám své představy, abychom mohli připravit stavební projekt ušitý na míru pro vás. Vyžádejte si od nás architektonický návrh pro pasivní dům. A nebo chcete spíše rodinný dům formou klasické stavby?


Reference

Novostavba rodinného domu v pasivním standardu, Olomouc-Mariánské Údolí

Rodinný dům v pasivním standardu

Rodinný dům v pasivním energetickém standardu. Romantika každý den. Hory na dohled. Les na dosah. Hanácká metropole co by kamenem dohodil.

›› Technické údaje

 

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Nučice

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu v Nučicích

Ekonomicky prozíravý projekt energeticky úsporného rodinného domu. Projekt byl realizován na základě promyšleného stavebního plánu, respektujícího normy pro tento druh staveb. Majitel správně předvídá, že cena energií bude v budoucnosti pouze stoupat.

›› Technické údaje

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Strážný

Novostavba rodinného domu ve Strážném

Klasický tvar rodinného domu ve variantě novostavby. Parkovací místo je esteticky zakomponováno do jednotné architektonické linie.

›› Technické údaje

 

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu, Tachlovice

Novostavba rodinného domu v Tachlovicích

Stavební projekt na novostavbu jednopatrového rodinného domu pro soukromého investora.

›› Technické údaje